Kasutustingimused

1. Tingimuste ulatus ja kehtivus
1.1  Tingimused kehtivad isiku (edaspidi Klient) ja ostukeskkonna www.saabianti.ee/webshop (edaspidi e-pood) omaniku Autotarvete OÜ (edaspidi Müüja) vahel e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivate õigussuhete osas.
1.2  Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

2. Tooted
2.1  Toodete hinnad on eurodes ja sisaldavad 20% käibemaksu.
2.2  Toodete hinnad ning saadavus võivad muutuda ette teatamata.
2.3  E-poes olevad toodete pildid on üldjuhul illustratiivse tähendusega (v.a. juhul kui juures on vastav märge) ja võivad erineda tegelikest toodetest.

3. Toodete eest tasumine
3.1  Toodete eest saab tasuda läbi pangalinkide ja krediit- või deebetkaardiga.

4. Toodete tarnimine
4.1  www.saabianti.ee e-poe toodete kohaletoimetamisel Tallinna piires postikulu ei lisandu.
4.2  Tarneaeg on 1-10 tööpäeva. Tarneaja pikkus sõltub sellest, kui suur ja kui palju kaalub varuosa ning vastavalt sellele millist kuller- või transpordifirmat tuleb kasutada. Tallinna laost aadressil Telliskivi 51B, 10611 Tallinn väljastatava kauba saab kätte samal päeval, kui klient tuleb tööpäeva jooksul ise kaubale järele. Kõikide teiste varuosade saadavuse ja tarneaja selgitamiseks palun esitage päring SIIT.
4.3  Tooted toimetatakse Kliendile Smartpost või Post24 pakiautomaati, kulleriga või Omniva tähitud kirjaga sõltuvalt ostetud toote/varuosa suurusest.
4.4  Klient on kohustatud enne tellimuse sooritamist kontrollima varuosade sobivust sõidukile (vajadusel võib pöörduda ENNE ostu sooritamist meie klienditeenindaja poole pood[ät]saabianti.ee vältimaks arusaamatusi ja toodete mõttetut transporti ning summade krediteerimist).
Müüja ei vastuta toodete valest valikust tingitud arusaamatuste pärast juhul, kui Klient pole enne ostu veendunud toote sobivusest sõidukile.
4.5  Klient on kohustatud enne tellimuse sooritamist kontrollima esitatavate kontaktandmete õigsust vältimaks viivitusi ja arusaamatusi toodete kohaletoimetamisel. Müüja ei vastuta toodete kohaletoimetamise viivituse tagajärjel tekkinud arusaamatuste pärast.
4.6   Müüja ei vastuta toodete kohaletoimetamise viivituse tagajärjel tekkinud arusaamatuste eest ka juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Kliendi poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või ebaõigsusest.
4.7  Klient saab kauba omanikuks pärast selle eest tasumist.

5. Tagastamisõigus 14 päeva
5.1  Kliendil on e-poest ostetud kaubale alates kauba kättesaamisest 14-päevane lepingust taganemise õigus (edaspidi 14-päevane tagastusõigus) vastavalt allpool toodud lepingutingimustele.
5.2  E-poest ostetud kauba tagastusõiguse kasutamiseks nõustub Klient järgmiste tingimustega:
5.2.1  Tagastatav kaup ei sobinud sõidukile e-poes esitatud ebatäpse tooteinformatsiooni tagajärjel.
5.2.2  Tagastatava kauba pakendil või arvel näidatud kood ei ole vastavuses pakendi sisuga (ehk siis on pakendatud vale toode).
5.2.3  Tagastatav toode oli tootjapoolse defektiga.
5.2.4  Tagastatav kaup peab olema kasutamata ja originaalpakendis (Klient peab toote originaalpakendi avama ettevaatlikult ja seda kahjustamata. Kui pakend ei ole avatav, siis ei pea tagastatav kaup olema originaalpakendis).
5.2.5  Toote tagastamiseks palun täitke taganemise avaldus, mille leiab SIIT. Avaldus tuleks esitada aadressile pood[ät]saabianti.ee, et leppida kokku edasiste toimingute osas. Toote saab füüsiliselt tagastada meie Telliskivi 51B, 10611 Tallinn asuvasse kontorisse eelnevalt ühendust võttes. Toote võib tagastada ka kasutades SmartPOSTi või Post24 pakiautomaate.
5.2.6  Raha kanname tagastatud toote eest tagasi Tellija arveldusarvele 14 päeva jooksul alates tagastatud kauba Autotarvete OÜ-sse laekumisest. Tagastamisega seotud postikulud kannab Eesti piires Autotarvete OÜ.
5.2.7  Tagastamisele ei kuulu tooted/varuosad, mis on kliendi poolt või transpordi käigus vigastatud.
5.2.8  Tagastamisele ei kuulu tooted/varuosad, mille sobivuses polnud klient enne ostu veendunud.
5.2.9 Tagastamisele ei kuulu tooted/varuosad, mis on allahinnatud.

6. Garantii
6.1  E-poe poolt müüdavatele toodetele on garantii 1 aasta.
6.2  Garantii korras ei hüvitata tooteid ja detaile, mis on kulunud, lõhutud liigset jõudu või valesid paigaldusvõtteid kasutades või kui tegemist pole tootjapoolse defektiga.
6.3  Garantii korras ei hüvitata tooteid ja detaile, mis on transpordi käigus vigastatud või lõhutud.
[Vigastatud või lõhutud saadetiste pretensiooniga tuleb pöörduda otse tarnet teostanud ettevõtte poole. Müüja ei ole kohustatud menetlema saadetisega seotud reklamatsioone.]
6.4  Garantii korras ei hüvitata kasutamise käigus loomulikult kulunud detaile.

7. Vastutus ja vääramatu jõud
7.1. Müüja ja Klient vastutavad teineteise ees käesolevate tingimuste rikkumisega teisele poolele tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.
7.2. Müüja ei vastuta Kliendile tekitatud kahjude eest või toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida Müüja ei saanud mõjutada ega võinud ette näha (vääramatu jõud).

8. Isikuandmete töötlemine
8.1. Tarbija annab veebipoes andmeid sisestades ning vastava kinnitusega õiguse koguda ja töödelda Tarbija isikuandmeid (nimi, kontakttelefon, paki kättetoimetamise ja/või kodune aadress, e-postiaadress) ning edastada logistikapartnerile isikuandmeid kauba kohaletoimetamiseks.
8.2. E-poel on õigus kasutada Tarbija elu- või asukoha aadressi reklaami ja muu informatsiooni edastamiseks Tarbijale.
8.3. Tarbijal on igal ajal õigus keelata oma isikuandmete kogumine ning kasutamine, välja arvatud juhul, kui see on vajalik lepingust tuleneva nõude sissenõudmiseks või kauba kohaletoimetamiseks.
8.4. Elektrooniliste isikuandmete kasutamine otsepostituseks toimub ainult siis, kui Tarbija on selle jaoks andnud eraldi nõusoleku.
8.5. Krüpteeritud andmeside pankadega ostude eest tasumisel tagab Tarbija personaalsete pangatunnuste turvalisuse ja neile puudub ka Veebipoel ligipääs.

9. Pretensioonide esitamise kord
9.1. Veebipood vastutab Tarbijale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduste eest, mis ilmnevad kuni ühe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest Tarbijale.
9.2. Tarbijal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, esitades arve, mille alusel kauba ostu eest tasuti.
9.3. Kui tootel ilmneb puudus, siis tuleb toote kasutamine viivitamatult lõpetada.
9.4. Puudusega kauba parandamise või asendamise lepivad veebipood ja Tarbija omavahel kokku. Tootjapoolse parandamiskulud katab veebipood.
9.5. Veebipood ei vastuta Tarbija süül tootel tekkinud puuduste eest, mis on tekkinud toote mittenõuetekohase hoiustamise või mitte eesmärgipärase kasutamise tulemusena.
9.6. Toote nõuetele mittevastavuse või puuduste ilmnemisel palume edastada e-postiaadressile pood[ät]saabianti.ee pretensiooni, kus on märgitud tellimuse esitaja nimi, kontakttelefon, tellimuse/arve number ja toote tingimustele mittevastavuse või puuduse täpne kirjeldus.
9.7. Pretensioon toote nõuetele mittevastavuse või puuduste avastamise kohta peab olema esitatud ühe kuu jooksul alates toote nõuetele mittevastavuse või puuduse avastamisest.
9.8. Kõik pretensioonid vaadatakse läbi ja Tarbijaga võetakse ühendust esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates pretensiooni kättesaamisest.
9.9. Tarbijal on õigus nõuda veebipoelt ostuhinna alandamist või lepingu lõpetamist ja kauba eest raha tagasi nõuda, kui veebipoel ei ole võimalik kaupa parandada või asendada, kauba parandamine või asendamine ebaõnnestub, veebipood ei ole kauba puudust mõistliku aja jooksul kõrvaldanud, tarbijale on tekitatud põhjendamatuid ebamugavusi.

10. Muud tingimused
10.1. Kui e-pood on keeldunud Tarbija kaebust lahendamast või Klient ei ole nõus e-poe pakutud lahendusega ja leiab, et on rikutud tema õigusi või kahjustatud tema huve, võib Klient esitada kaebuse tarbijavaidluste komisjonile Tarbijakaitseameti kaudu või kohtule. Tarbija võib esitada kaebuse ise või esindaja kaudu. Tarbijavaidluste komisjoni andmed on:

Aadress: Rahukohtu 2, 10130 Tallinn

E-post: info@tarbijakaitseamet.ee
Veebileht: http://www.tarbijakaitseamet.ee
Telefoninumber: +372 6201707

Euroopa Liidu internetipõhine tarbijavaidluste lahendamise platvorm on leitav: http://ec.europa.eu/odr. Antud platvormil saab Tarbija kaebuse esitada nii piiriülese kui riigisisese tehingu puhul.